Kdo je caddy

Co říkají pravidla

Podle pravidel golfu je caddy (tedy správně česky "nosič") "osoba, která v souladu s Pravidly pomáhá hráči, což může zahrnovat i nošení holí nebo péči o ně během hry". Caddy je také jediná osoba (pokud mluvíme o individuální soutěži), která smí hráči poradit. Hráč tedy může s caddiem konzultovat, jaký úder by měl hrát, jakou holí, kam mířit, na greenu si může nechat ukázat dráhu patu. Nevýhodou na druhou stranu je, že pokud caddy nějakým způsobem poruší pravidla, trest se připíše vždy hráči - caddy by měl tedy být velmi opatrný na to, co během kola dělá.

Mít se na koho spolehnout

V naší části světa bývají caddies obvykle muži, nemusí tomu tak ale být vždy. Pojem caddy může mít v našem běžném chápání dva různé póly. Jeden pól představují profesinální kedíci, jak je známe z televize nebo jsme je osobně viděli na některém z profesionálních turnajů, které se občas hrají už i u nás. Jsou to obvykle (bývalí) velmi dobří golfisti s nízkým HCP.
 

Druhý pól pak jsou kamarádi nebo rodinní příšlušníci, kteří nám vozí hole, někdy i radí a taky se s námi během hry vybavují, takže nás vlastně rozptylují ... Takže jde spíš o doprovod, aby to líp uteklo.

Mezi těmito dvěma póly existuje řada různých variací. Jednou z možností je situace, kdy si hráč vezme caddyho na turnaj, protože hřiště nezná a potřebuje poradit: kam hrát, když není vidět, kam se stáčí fairway za horizontem, kudy a jakou ránu hrát do greenu apod. Někdy si hráč vezme caddyho jen proto, že se chce soustředit pouze na hru a o nic jiného se nestarat. Jindy zase potřebuje chválit dobré rány a naopak - psychicky podpořit, když mu to zrovna nejde.

Kde vzít caddyho

V některých zemích je poskytování caddy služeb zcela běžné, ale u nás v Česku se tato služba běžně neposkytuje. Co tedy dělat, když si řeknu, že bych si chtěla sehnat caddyho? Nezbývá než si na naších stránkach vybrat slečnu či slečny a my vám je dovezeme až na místo vašeho turnaje.

 

+420 777 557 372 Informace o turnaji.
Telefonická registrace hráčů.
0102030405